Tarih 21/04/2004

Sayın: Sevinç BEŞLİ - HUECK

 Umut Çocukları Derneği olarak amacımız.  Aile ortamından kopmuş sokaklarda yaşayan, sorunlu, maddi manevı yardıma muhtaç olup kötü koşullarda çalıştırılan evinden kaçmış madde ( tiner,esrar, eroın, alkol vb) bağımlısı olan çocuk ve gençleri bu olumsuz davranış ve alışkanlışlarından arındırıp topluma ve aılelerıne kazandırmak.. Bu amaçla özel ve tüzel kuruluşlarla isbirliği yapmak, özellıkle sokağa terk edilen ve buralarda yaşayan çocuk ve gençlerin barınma, sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak, bunlara iş ve meslek edinme konusunda olanaklar yaratmak ( iş atölyeleri kurmak) aileleri yanında yaşayan fakat olumsuz koşullarda yetiştirilen , maddi imkansızlıklar içinde olan, sokaklarda çalıştırılan çocuklara ve ailelerine ulaşarak çocuğu tüm olumsuz  koşullardan arındırmak için çaba göstermek.
Çocuğa ve aıleye maddi ve manevi yardımda bulunmak. Böylesi çocuk ve gençlerin  aileleriyle ilişkiye geçip sorunlarının birlikte aşılmasını sağlayarak onları aılelerine ve topluma kazandırmaktır.

Bu amaç dogrultusunda bizlere vermiş olduğunuz maddi ve manevi destekten ötürü size ve sizin nezrinizde Berlın’de yaşayan yardımsever dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Ağustos 2003 tarihinde bağışlamış olduğunuz nakit para karşılığında.

  •  
    • 1 Adet tam takım bilgisyar alınmıştır
    • Fotoğraf malzemeleri( fotoğraf kimyası,fılm, siyah beyaz baskı, tank, spira, küvet, pozometre, timer, ışıklı masa) 1.250.000.000 TL karşılığında alınmıştır
    • Müzik dersi için de ( 4 adet bağlama,2 adet gitar, 1 adet darbuka) alınmıştır.

NOT: Eğitim merkezimizde halen müzik ve fotoğraf derslerimiz devam etmektedir.

Saygılarımızla

       Yusuf Ahmet KULCA                              Mehmet YÜCELAY